Гол в последната минута отново измъкна ЦСКА, този път срещу Славия. "Армейците" спечелиха столичното дерби с 1:0 след попадение в самия край и така записаха втори инфарктен успех тази седмица, след като се наложиха драматично и над малтийския Сайренс в Лига Европа.

Предходните две победи в първенството също дойдоха по сходен начин - в заключителните минути срещу Ботев (Враца) и Ботев (Пловдив).

Това бе трети успех в четири мача за домакините, които оглавиха еднолично класирането с 10 точки - една повече от шампиона Лудогорец. "Белите" от своя страна продължават да нямат победа този сезон и да са с едва една точка в актива си на предпоследното тринадесето място.

ЦСКА упражни натиск още от самото начало и имаше няколко възможности, които обаче не бяха оползотворени от Ахмед Ахмедов и Валентин Антов. Първото полувреме по-скоро ще се запомни с двете контузии в двата отбора и с червения картон на Юнус Санкаре, отколкото с чисто футболни моменти.

Ивайло Димитров от гостите получи травма след четвърт час игра, но бе заменен чак в 25-ата минута, когато Иван Турицов от домакините също напусна принудително терена.

В 32-ата минута Али Соу изработи един от по-чистите шансове за своите, след като се завъртя и стреля по земя с левия крак, но топката премина до лявата греда на Антонис Стергиакис.

Снимка: Bulphoto

В рамките на две минути преди почивката "червените" останаха и с десет души, след като Юнус Санкаре си изработи два светкавични жълти картона, които доведоха до изгонването му, но домакините със сигурност могат да имат претенции и към двете ситуации.

Славия бе по-активният отбор след подновяването на играта и се настани около наказателното поле на съперника. В 52-ата минута Младен Стоев стреля опасно от фаул, но Густаво Бусато успя да се разтегне и да спаси. ЦСКА отговори с натиск, но липсата на креативност в предни позиции казваше думата си и домакините разчитаха най-вече на центрирания, които не водеха до успех.

"Белите" от своя страна така и не успяваха да наложат някакво по-трайно надмощие, макар да бяха с човек повече.

Юрген Матей изскочи от дълбочина след статично положение в 87-ата минута, но изигра ситуацията като типичен, пращайки топката над вратата от няколко метра.

Жул Кейта подаде към Брадли Мазику, той пусна топка по земя вдясно, а там Венцислав Бенгюзов я засече и я прати в собствената си врата за 1:0 в третата от общо четири минути добавено време.

Родното първенство спира за две седмици заради националните отбори и ще се възобнови през втория уикенд на септември.