ЦСКА победи "Левски" с 3:2 в ново фантастично голово дерби между двата най-титулувани клуба в България.

Това се случи след гол в последната минута на Рубен Пинто в мач, който бе изпълнен с голови положения и множество интересни ситуации пред двете врати.

ЦСКА на два пъти повеждаше в двете полувремена, а "Левски" изравняваше. При 2:2 "Левски" си гарантираше участие на бараж за класиране на Лига Европа с трето място, но сега ще трябва да търси поне равенство с "Верея" в последния кръг.

"Берое" не успя да победи "Лудогорец" в Стара Загора (1:1), но все още има математически шанс за третото място.

Дербито бе със значително по-малко публика в сравнение с последните няколко издания заради нулевата година и за два тима, но шоу не липсваше.

Първата добра ситуация се откри пред "червените". Те получиха пряк свободен удар близо до аут линията, но Кирил Десподов реши да опита удар. Изпълнението бе точно, но Божидар Митрев отговори подобаващо.

ЦСКА бе по-активният отбор в началните минути и стигна до попадение в 19-а минута. Божидар Митрев боксира една топка след високо, но остро центриране на Стойчо Атанасов и тя се озова в Енрике, който не сгреши отблизо.

След половин час игра Митрев трябваше да спасява нов удар на крилото. В 34-а минута се откри шанс пред Манолев, който стреля твърде високо от границата на наказателното поле.

Снимка: Bulphoto

В ответната атака обаче "Левски" изравни. Паулиньо излезе очи в очи с Черниаускас и го преодоля. Това се случи след груба грешка на капитана на "червените" Божидар Чорбаджийски.

После ЦСКА направи нов пропуск. След добро двойно подаване Кирил Десподов стреля встрани отблизо.

В 39-а минута Тиаго отправи силен удар отдалеч, който бе отразен от Митрев.

До края на полувремето "сините" взеха инциативата и бяха по-активния отбор, но не стигнаха до нови чисти голови положения.

Втората част, подобно на първата започна с по-активна игра на "червените". Те стигнаха до втори гол в 56-а минута след изпълнение от воле на Кристиян Малинов, който бе оставен непокрит в наказателното поле. Асистенцията бе на Енрике, а Малинов имаше късмет, тъй като изстреля топката в земята.

"Левски" се посъбуди след 70-а минута, когато Роман Прохазка отправи силен, но неточен удар от средна дистанция.

После Паулиньо отправи силен шут по земя от пряк свободен, но той бе отразен трудно от Черниаускас. След последвалия корнер "Левски" изравни. Получи се

разбъркване, при което резервата Станислав Костов бе най-съобразителен и с гръб към вратата отклони топката с пета.

Седем минути преди края обратът можеше да стане пълен, но удар на Жерсон Кабрал мина на сантиметри от дясната греда на литовския вратар.

В 84-а минута дойде най-големият пропуск в мача. Кирил Десподов се откъсна зад защитата и имаше цялото време на света. Той преодоля вратаря и прати топката високо, въпреки че вратата бе празна.

В 89-а минута ЦСКА стигна до победния гол. Страхотно двойно подаване изведе Рубен Пинто сам срещу Митрев и португалецът успя да го преодолее, за да донесе "червената" радост.