ЦСКА постигна чудесна победа за историята и своя престиж в Европа - 3:1 над Рома в София, в последния си мач от група А в Лига Европа за сезона.

Да, успехът не класира за елиминациите българския отбор, но това не омаловажава стойността на този резултат. Той е и много престижен за българския футбол, който и на клубно, и на национално ниво далеч не изживява най-добрите си дни.

Тиаго Родригес изведе напред "червените" в петата минута, а в 22-рана изравни Томазо Миланезе.

Още преди края на първото полувреме Али Соу се възползва от отнета топка след преса в атака на ЦСКА и реализира - 2:1 в 34-ата минута.

В 55-ата минута пак Соу издебна грешка - този път опитният Фацио му предостави топката и гамбийският нападател не сбърка.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ МАЧА>>>

Снимка: БТА

Рома не бе в оптималния си състав - обяснимо, след като си бе осигурил класирането.

Но въпреки това на терена бяха европейският и световен шампион Педро Родригес, Фацио, Бруно Перес, Жуан Жезус, Борха Майорал, играещ под наем от Реал Мадрид, както и двукратният шампион на Англия с Манчестър Юнайтед Крис Смолинг.

Той пък вероятно си е спомнил как дебютира в европейските турнири точно на този стадион, пак срещу ЦСКА, преди 11 години с екипа на Фулъм (1:1). Този път бе още по-лошо - българите си го победиха.

Дори в този си състав, това бе съперник с повече класа и опит от всеки, срещу който ЦСКА се бе изправил тази есен в Европа. Но и тимът на Бруно Акрапович представи най-добрата си игра в тези 10 мача в турнира дотук.

Българският тим бе агресивен от първата минута, не само с топката, но и без нея, пресирайки съперника смело.

Тичането бе голямо, затова и след почивката Акрапович набързо направи петте си смени. Динамиката срещу тим от Серия А не може да бъде сравнена с тази в какъвто и да е мач от родното първенство.

Мачът като цяло бе изключително приятен за гледане, остър, с положения и постоянни атаки и от двете страни. Как бихме искали да има повече такива пред очите ни не от телевизионния екран от европейските терени, а от българските...

ЦСКА спечели за първи път срещу Рома в шестия си мач срещу този съперник в историята. Досега "червените" имаха четири поражения и едно реми срещу този противник. Той бе губил от български отбор, но - от Дунав...

Досега нямаше и вкаран гол, сега наниза три в едни 90 минути. Нямаше и попадение в групата преди тази вечер, но - има вече три. И завършва с високо вдигната глава и пет спечелени точки, които носят на клуба престиж от едно съвсем прилично представяне.

Както и 950 000 евро като бонуси от УЕФА. Нещо, което изобщо не е маловажно.

В исторически план това бе най-стойностният резултат за ЦСКА от години, като се има предвид съперникът.

А играта на терена показа, че новият треньор Акрапович е на прав път, защото определено отборът изглежда прероден при него.