ЦСКА излиза в четвъртък от 22 часа в София срещу украинския Зоря (Луганск) в третия си мач от груповата фаза на Лигата на конференциите.

След загуба от Рома с 1:5 и домакинско 0:0 срещу норвежкия шампион Бодьо/Глимт, "червените" ще търсят задължителна победа срещу Зоря, за да останат в играта за изпълнението на целта - излизане от групата в елиминациите на турнира напролет.

За това е категоричен и асът на ЦСКА Греъм Кери в интервю дни преди срещата.

Мачът ще се излъчва по MAX Sport 3 HD, а ирландецът говори пред сайта на медиятав което обяснява и за влиянието на Христо Стоичков върху тима с подкрепата на легендата.

"Дотук сезонът ни в Европа върви доста добре, направихме силни мачове срещу някои добри отбори - казва в интервюто Кери. - Естествено, загубата от Рома беше трудна за преглъщане. Във втория ни двубой в групата срещнахме много труден съперник, който може и да не е най-популярното име в Европа (норвежкия шампион Бодьо/Глимт - б.р.), но е наистина добър отбор.Трябва да имаме самочувствието да вярваме, че сме способни да излезем от групата и да отидем в елиминациите напролет.

За нас като играчи, като отбор, а и като клуб, това е много добър опит, а и престиж. Но първо трябва да спечелим първата си победа в груповата фаза, затова и казвам, че следващият мач е най-важен. За да си дадем шанс да продължим, трябва да победим в четвъртък."

Отборът му ще брани страхотна домакинска серия без поражение - вече 20 мача във всички турнири ЦСКА не е губил, когато е на свой терен, независимо дали "Българска армия" или "Васил Левски".

Това са 14 победи и 6 ремита, като за последно Йънг Бойс успя да надвие "червените" като гост през ноември миналата година. През календарната 2021-ва те не са губили като домакин.

Това е най-дългата серия в българския футбол в момента, като за сравнение Лудогорец е загубил 3 двубоя за този период на свой терен, Локомотив (Пд) е паднал 2 пъти, а Левски - 7 пъти.

Цялото интервю с Кери и всичко преди ЦСКА - Зоря с видесъдържание - ТУК.