ЦСКА записа трета поредна чиста победа в първенството.

"Червените" спечелиха с 1:0 столичното дерби срещу Славия от 16-ия кръг на Първа лига.

Победата бе и пета поредна на "Българска армия" за тима, като последния инкасиран домакински гол бе чак на 18 август срещу Арда.

Герой в днешния мач за "червените" бе Али Соу, който с гола си в 66-ата донесе успеха за своя тим.

Гамбийският напдател успя с галва да насочи топката към вратата на "белите", а тя мина под плонжа на новоизлюпения национал Георги Георгиев.

Така Али Соу затвърди доброто си представяне в последния месец, като успя да вкара в трети пореден мач.

ЦСКА напълно заслужи успеха си с играта през втората част. В нея домакините драстично вдигнаха оборотите и атакуваха доста често, а попаденията можеха да са повече от едно.

През първата част обаче продукцията на "Българска армия" бе трудна за гледане. Двата тима не създадоха нищо интересно, редувайки грешка след грешка в отиграванията си.

Разборът на Милош Крушчич на почиваката обаче явно е имал нужния ефект, защото през вторите 45 минути ЦСКА изглеждаше доста различно, за да извоюва успеха си.

Той обаче можеше да се изплъзне в последната минута, когато далечен удар на Емил Стоев се удар в гредата/

Така "червените" събраха 31 точки на третото място, с 8 зад лидера Лудогорец, и с 8 пред днешния си съперник Славия, който заема четвъртата позиция.