ЦСКА започна по мечтан за клуба начин участието си в европейските клубни турнири през сезон 2019/20 г.

"Червените" отнесоха черногорския Титоград с 4:0 на стадион "Българска армия" и могат да се чувстват повече от спокойни за предстоящия реванш на 16 юли в Черна гора.

Превъзходството на отбора, чийто треньор е Добри Митов, не бе тайна и преди сблъсъка, но неговото числено изражение в резултата сякаш е още по-голямо. То даде ударно начало на евентуален поход към групите на турнира, каквато цел по думите им поставиха ръководство, треньори и играчи.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ МАЧА НА "БЪЛГАРСКА АРМИЯ" >>>

"Армейците" изиграха много силно второ полувреме, в което вкараха три от попаденията си, а добро впечатление направиха новите им попълнения Греъм Кери и Диего Фабрини. Единствените проблеми за тима в отбрана дойдоха в средата на първото полувреме, но добри намеси на Витаускас Черниаускас замазаха грешките на централните защитници пред него.

Снимка: Bulphoto

В атака ЦСКА се отчете с три попадения от добавка съответно на Евандро, Тиаго Родригес и Жеферсон, а четвъртият гол бе красив удар от над 30 метра на резервата Кристиян Малинов, който се възползва от една от многото грешки на стража Саша Иванович.

Срещата започна с очаквания голям домакински натиск на ЦСКА и още в третата минута Али Соу можеше да открие резултата. Нападателят се справи с бранител и последвалият му удар покрай вратаря бе твърде слаб и не постигна желаната цел. Последва и пропуск на Пламен Гълъбов след центриране от ъглов удар.

Титоград поуспокои играта и на свой ред имаше два много добри шанса да открие след груби грешки на защитата в червено. Веднъж ЦСКА пробва много лоша изкуствена засада и Джалович от гостите остана сам срещу Черниаускас, но не можа да отправи удар. В 20-та минута нападателят получи нов шанс след сгрешен пас на Гълъбов, но домакините отново оцеляха.

В 33-та минута дойде голям шанс за ЦСКА. Топката стигна до Тиаго след прострелно центриране на Греъм Кери, но ударът на португалеца се отклони в бранител и излезе в корнер.

В 40-та минута ЦСКА стигна до своето попадение. От пряк свободен удар Тиаго отправи коварно топката, която не бе спасена от опитния вратар на гостите Иванович, макар че привидно изглеждаше лесна. При добавката с известна доза късмет Евандро я прати във вратата за 1:0.

Три минути след това ЦСКА по чудо не направи 2:0. След голяма суматоха от статично положение, Гълъбов със силен удар разстресе страничната греда.

В 53-та минута ЦСКА вкара заслужения втори гол. Удар на Греъм Кери бе спасен добре от вратаря, но при добавката с глава Тиаго реализира с помощта на горната греда.

Третият гол падна още в следващата атака и отново с добавка. Левият бек Жеферсон се разписа, след като Али Соу максимално затрудни вратаря Иванович - 3:0.

Снимка: БТА

Четвъртият гол за "армейците" бе истинско украшение. След лошо изчистване на вратаря в 73-та минута, резервата Кристиян Малинов отправи с първото си докосване удар от над 30 метра, който остави съперника безпомощен.

До края на мача ЦСКА владееше инициативата, а единствената по-сериозна възможност бе удар от границата на наказателното поле на Фабрини, който мина над вратата.

За ЦСКА предстои домакинство на Етър в петък в среща от първия кръг на българското първенство. Титоград няма мач в периода до реванша, но това предимство едва ли ще доведе до нещо повече от почетна победа предвид качествата, които тимът на Драголюб Дуретич показа.

ЦСКА: 30. Черниаускас, 2. Атанасов, 24. Томаш, 28. Гълъбов, 3. Жеферсон (11. Занев 80'), 6. Рубен Пинто , 20. Тиаго, 21. Фабрини, 8. Кери (15. Малинов 60'), 10. Евандро (16. Бикел 73'), 22. Али Соу

ТИТОГРАД: 26. Иванович, 2. Роганович, 4. Николич, 6. Райчевич, 8. Банович, 11. Мамаду, 14. Новович, 19. Живкович, 21. Аяна-Чинеду, 81. Павлович, 99. Джалович