"Берое" и ЦСКА завършиха наравно 1:1 в Стара загора в мач от 31-ия кръг на Първа лига.

Така армейците вече изостават на цели 10 точки зад шампиона "Лудогорец", а заралии са трети на точка пред четвъртия "Левски".

Въпреки някои промени в стартовия състав, първата реална възможност в мача беше за гостите. В 10-ата минута червените претендираха за дузпа за нарушение срещу Фернандо Каранга, но реферът Станислав Ставров остана безмълвен.

В ответната атака. Чорбаджийски изблъска в гърба Райнов, който щеше да вкара с глава в празната врата, но съдията отново не сигнализира.

Нова възможност за тях се откри в 23-ата минута, след като Роланд Алберг проби и подаде към Каранга. Голмайсторът на червените напредна, елиминира вратаря и стреля, но слабо. Това позволи на Марко Адамович да спре топката пред голлинията.

Първата реална ситуация дойде 10 минути преди края на първата част, когато Педро Еуженио напредна от дясно, но опита удар, а трябваше да подава на останалия непокрит Цонев.

Секунди след началото на второто полувреме имаше опция за дузпа и в полза не беройци. Божидар Чорбаджийски задържа за ръката Педро Еуженио в наказателното поле, но Ставров отново прецени да не дава дузпа.

В 55-ата минута гостите откриха резултата. Алберг центрира от корнер, топката бе избита извън наказателното поле. Последва шут на Георгиев, който Аргилашки изби, но при добавката Манолев вкара под гредата- 0:1.

Най-после беше отсъдена дузпа в 62-ата минута в полза на "Берое", след като Барт дръпна в наказателното поле навлезлия на скорост Цонев. Голмайсторът на домакините Еуженио вкара от бялата точка, за да запише своето 16-о попадение през сезона.

До края на мача и двата отбора сякаш се примириха с равенството и имаха едва по една голова възможност. Раул Лое можеше да вкара, но стреля от 10 метра крайно неточно пред вратата на "Берое". Домакините пък изпуснаха една възможност с голмайстора си Еуженио.