ЦСКА се поздрави с победа в единствената си контролан среща преди подновяването на първенството. На стадион "Българска армия" столичани надвиха Ботев (Враца) с 2:0, като на практика решиха всичко в рамките на точно две минути през второто полувреме.

Собственикът Гриша Ганчев изгледа от трибуните победата на своите футболисти, които имаха доста положения и головете можеха да бъдат повече от два.

Австралиецът Томи Юрич реализира от дузпа за 1:0 в 77-ата минута, след като секунди преди това Ахмед Ахмедов бе съборен в наказателното поле от Петко Ганев. Защитникът на гостите получи втори жълт и съответно червен картон за нарушението.

Две минути по-късно Греъм Кери, който изработи дузпата, сам вкара гол, макар и с късмет - топката се отби в Ангел Лясков, за да влезе в мрежата за 2:0 под дъжда в София.

ЦСКА гостува на Витоша (Бистрица) в първия си мач след рестарта на сезона - на 6 юни. Ботев (Враца) също ще играе далеч от дома, гостувайки на Ботев в Пловдив.