Тунис победи Панама с 2:1 и си тръгва от Мондиала в Русия с победа.

Двата тима нямаха шанс да се класират напред и играеха единствено за своята чест.

Победата бе първа за отбора на Тунис на Мондиал от 40 години. Единственият успех за "картагенските орли" на Световно първенство бе в дебюта им през 1978-а, над Мексико с 3:1.

Африканският тим бе по-добрият през всичките 90 минути и заслужено стигна до успеха, макар да изоставаше с 0:1 на полувремето. В герои за тима се превърнаха Фахредин Бен Юсеф и Уахби Казри.

Снимка: Getty images

Първата опасност в мача дойде пред вратата на Панама. Наим Слити центрира към Фахредин Бен Юсеф в 5-та минута, но тунизийският нападател не успя да завърши.

В следващата атака Наим Слити опита атрактивен удар от границата на наказателното поле, но не намери топката по най-добрия начин.

Тунис продължи да владее инициативата, като пробва още няколко далечни удара.

В 19-та минута Наим Слити, който бе най-активният на терена до този момент, отправи добър удар с глава, но панамският страж спаси.

Противно на показаното на терена, играчите на Панама успяха да открият резултата.

В 33-та минута Хосе Луис Родригес опита удар от далечна дистанция. Шутът бе слаб, но рикошира в крака на Йасин Мериа и излъга вратаря Аймен Матлути.

Еднинствените по-интересни ситуации до края на полувремето се откриха пред тунизийския нападател Уахби Казри.

Негов удар от воле в 40-та минута мина над вратата. В самия край на полувремето нов негов шут бе отбит от панамския вратар, като единствено намесата на капитана Рамон Торес пред голлинията запази преднината за "лос каналерос".

Тунис бе по-добрият тим и в началото на втората част, като заслужено стигна до гол в 50-та минута.

Уахби Казри получи страхотен пас на десния фланг и намери Фахредин Бен Юсеф, за когото не бе проблем да вкара за 1:1.

Две минути по-късно Бен Юсеф можеше да вкара и втория си гол в мача, но останал очи в очи с вратаря, той стреля право в него.

Добрата игра на Тунис продълж и логичното се случи в 67-та мнута.

Офанзивните играчи на "картагенските орли" направиха поредната си добра атака.

Фахредин Бен Юсеф подаде към Хадади, който със страхотен пас намери непокрития Уахби Казри, а нападателят вкара и донесе пълен обрат за страната си.

След попадението Панама погледна по-смело към тунизийската врата и стигна до гол след страхотен удар на Барсенас. Той обаче бе отменен, заради нарушение при паса към него.

До края Панама не успя сериозно да застраши вратата на африканците и приключи дебютното си участие на Световно първенство без спечелена точка.