"Реал" (Мадрид) отново е Краля на Европа. За трети пореден път и за общо 13-и в историята.

Случи се след емоционален финал с "Ливърпул" в Киев, който бе спечелен с 3:1 при запомнящи се обстоятелства.

След скучновато първо полувреме, в което акцентът бе контузията на Мохамед Салах, втората част бе изпълнена със безброй уникални по своята същност обстоятелства.

Вратарят на "Ливърпул" Лорис Кариус се превърна в главно действащо лице с две потресаващи грешки, които донесоха голове за Бензема и Бейл, а уелсецът вкара едно от най-красивите попадения във финал на Шампионска лига с уникална задна ножица.

Бейл повтори шедьовъра на Роналдо

Финалът бе великолепен и отново доказа, че "Реал" се превърна в европейски доминатор, какъвто не е имало в новата история на най-големия европейски клубен турнир.

И всичко това под ръководството на Зинедин Зидан, който в трета поредна година се къпе в слава. Тимът му започна слабо, но като голям шампион се възползва от грешките на съперника и би в своя бляскав стил.

Успехът е голям и за Кристиано Роналдо, който печели петата си купа в турнира след общо шест финала.

И Кариус имаше повод да потъне в сълзи

За "Ливърпул" остава огорчението с ранната контузия на Салах и грешките на Кариус, които струваха скъпо.

Мърсисайдци приложиха дълбока преса в първите минути и бяха по-активният отбор в атака, но "Реал" се защитаваше умело.

"Ливърпул" започна силно двубоя

Първата добра ситуация обаче се откри пред Кристиано. В 15-а минута той проби по фланга и със силен шут прати топката на сантиметри над вратата на Кариус.

Осем минути по-късно "Ливърпул" отвърна. Първо Фирмино се обърна в наказателното поле и отправи удар, който бе блокиран, а след това Александър-Арнолд стреля силно, но Навас спаси.

Малко след това Салах стресна феновете на своя отбор, след като падна на рамото си в съприкосновение с Рамос. Остана за няколко минути на терена, но след половин час игра със сълзи на очи се принуди да бъде сменен. На терена влезе Адам Лалана.

Контузия в рамото бе фатална за Салах

Пет минути по-късно съдбата на Салах сполетя и Дани Карвахал. Защитникът на "Реал" се контузи и също облян от сълзи бе заменен от Начо. Финалът даде две жертви за 35 минути.

Двата отбора действаха припряно и сгрешиха не малко пасове в средата на терена.

Две минути преди края "Реал" вкара топката във вратата, но имаше две последователни засади. Роналдо изстреля с глава и Кариус спаси, а при добавка Бензема вкара, но голът правилно бе отменен. След това удари на Начо и Бензема минаха встрани.

Втората част започна с нов натиск на "Реал" и в 48-а минута феновете на съперника изтръпнаха. След груба грешка на Лалана топката се озова в Иско, чийто удар срещна горната греда. Нищо обаче не предвещаваше какво следва до края на мача.

В 51-а минута падна най-куриозния гол в историята на финалите в Шампионска лига. Кариус, който реши да праща топката бързо в игра, я хвърли и Бензема подложи крак. Така тя рикушира и бавно се претъркули към вратата за 1:0.

"Реал" ликува след куриозния гол на Бензема

Това обаче не смути англичаните и те стигнаха до изравняването само след четири минути. След центриране от корнер Ловрен отклони с глава и Мане отблизо разстреля Навас за 1:1.

Последва спасяване на Кариус след удар на Иско, но в една ситуация в 64-а минута германецът нямаше какво да направи.

Гарет Бейл вкара поредния специален гол за "Реал" в Шампионската лига и то три минути след като влезе в игра. Уелсецът реализира с фамозна задна ножица, която може да се се конкурира с тази на Роналдо срещу "Ювентус". Центрирането бе на Марсело.

В 70-а минута "Реал" изкара късмет. Удар по земя на Мане срещна дясната греда на Навас. Четири минути по-късно на отсрещната врата Роналдо пропусна след фантастична намеса на Робъртсън.

10 минути преди края Кариус пак трябваше да се намесва след страхоен удар от воле на Бензема след пас на Бейл.

В 83-а минута вратарят на "Ливърпул" за втори път закопа своите. Гарет Бейл стреля от над 30 метра и Кариус опита да спаси по комичен начин, с който прати топката във вратата си.

Така "Реал" отново има повод да ликува в края на май. Заслужи го след страхотна серия в турнира и триумфи в елиминациите над четири от най-добрите отбори в света.