Уест Хям постигна впечатляваща победа с 3:2 над Лестър в едно от дербитата на върха в 31-ия кръг на Висшата лига.

"Чуковете" на Дейвид Мойс продължават да впечатляват през този сезон и към момента гордо стоят в топ 4, където нито един анализатор или специалист не беше ги поставил преди началото на кампанията.

Лондончани продължават да берат плодовете от страхотната форма на Джеси Лингард, който привлякоха под наем от Манчестър Юнайтед. Английският национал днес вкара първите две попадения - в 29-ата и 44-ата минута.

В 48-ата минута Джаред Боуен направи резултата класически, но след това домакините изпуснаха инициативата и можеше подобно на мача с Арсенал (3:3) да изпуснат сигурна победа.

Келеши Ихеаначо вкара две попадения за "лисиците" - в 70-ата и 91-ата минута, но нямаше време за изравнителен гол.

Така Лестър запази третата си позиция с актив от 56 точки, но днешният им съперник вече е само на една зад тях. Битката за тези места в топ 4 ще е сериозна, тъй като голям шанс за тях имат още Челси, Ливърпул и Тотнъм.

В друг мач от кръга Нюкасъл победи Бърнли като гост с 2:1.