Манчестър Юнайтед спечели по трудно описуем начин първата си победа в първенството на Висшата лига - 3:2 на терена на Брайтън. След 1:3 на старта на шампионата преди седмица от Кристъл Палас, победата бе задължителна за "червените дяволи".

Но тя дойде след уникален късмет и драма, която ще предизвика много полемики.

Домакините удариха пет пъти гредите и напълно доминираха в мача, отправяйки цели 19 шута към вратата на Юнайтед. Гостите имаха общо 8, като само 4 бяха в рамката на вратата.

Брайтън поведе с гол от дузпа на Нил Мопе в 40-ата минута, като преди това трябваше отдавна да са напред в резултата. Юнайтед нямаше точен удар преди почивката, но не се и нуждаеше от него - в 43-ата минута Люис Дънк си вкара автогол и изравни - 1:1.

В 55-ата минута Юнайтед обърна резултата след страхотна контраатака, завършена от Маркъс Рашфорд. Но вместо да поеме контрола над играта, фаворитът се прибра.

Брайтън натисна, стигна до още 2 греди на Леандро Трусар, който общо завърши с пет, пропуски от няколко метра направиха и той, и Мопе.

Бе чудо, че Юнайтед не допускаше втори гол, а домакините още два пъти имаха претенции за дузпа, но след намеси на ВАР те не бяха уважени.

В четвъртата минута на добавеното време Соли Марши изравни с глава - напълно справедливо.

Оставаха секунди от добавеното време, а Юнайтед тръгна отчаяно напред и спечели корнер. Домакините искаха да чуят последен съдийски сигнал, но реферът Крис Кавана реши да остави и ъгловия удар, въпреки че времето бе изтекло отдавна - то бе 5 минути, а инцидентът дойде в седмата.

При центрирането Хари Магуаър стреля с глава, Мопе вдигна ръката си и топката се плъзна по нея, а от голлинията изби Марш. Последва последен сигнал на рефера и край на мача.

Но протестите на гостите заведоха Кавана при монитора за ВАР и той видя играта с ръка. Сигнализира за дузпа, въпреки че двубоят бе приключен!

От 11 метра Бруно Фернандеш реализира - 2:3 в уникална драма. Голът дойде след 99 минути и 45 секунди от игровото време...