Уругвай постигна изключително трудна победа с 1:0 над Египет на в първия си мач на Световното първенство в Русия и за първи път от 48 години постигна успех на старта на най-големия футболен шампионат.

Южноамериканците направиха половин дузина пропуски в хода на двубоя, но се измъкнаха с късно попадение на централния защитник Хосе Хименес в 89-ата минута.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ СРЕЩАТА >>>

Наставникът на "фараоните" Ектор Купер бе доволен от начина, по който се развиваше срещата и не пусна контузения доскоро ас Мохамед Салах в игра, но в крайна сметка имаше повод да съжалява за това.

След началото на срещата впечатление направи ниската посещаемост на стадион "Екатеринбург Арена". Множество празни седалки личаха на всяка една трибуна, включително и централните.

Първото полувреме не предложи кой знае каква динамика и двата отбора играха привидно предпазливо. И докато добрата игра в защита на Уругвай не учуди, тази в отбраната африканците бе приятна изненада.

Уругвайците дори изглеждаха като по-напрегнатият отбор от двата и по-често лековато губеха притежанието на топката с прибързани пасове.

Само че всички по-добри възможности за гол бяха именно пред тях и по-конкретно - пред звездата им Луис Суарес. Нападателят на "Барса" направи голям пропуск в 25-а минута, когато отблизо не нацели топката и тя се оплете във външната страна на мрежата.

Второто му провинение дойде в началото на втората част. След перфектен извеждащ пас от Кавани стреля в тялото на Мохамед Ел Шануаи.

В 73-а минута Суарес пак бе изведен зад защитата и тръгна да лъже вратаря вместо да бие, което се оказа грешно решение.

В 83-а минута Едисон Кавани пробва рефлекса на Ел Шануаи с удар от воле и последва страхотно спасяване.

Минута преди края Кавани нацели и гредата след добре изпълнен пряк свободен удар.

Секунди след това обаче уругвайците стигнаха до безценния гол. Хосе Хименес се разписа с глава след центриране на Карлос Санчес.

Така Уругвай изравни Русия по точки в Група "А" след първото завъртане и победа над Саудитска Арабия във втория кръг ще означава класиране в следващата фаза.