Невероятният полет на Лацио продължава с пълна сила.

"Римските орли" победиха Наполи с 1:0 и записаха десети пореден успех в Серия "А", като се доближиха само на три точки от лидерите Интер и Ювентус.

Клубът от италианската столица навърши 120 години преди два дни, а празникът бе почетен с красива хореография от феновете и присъствие на част от шампионския тим, грабнал титлата навръх вековния юбилей.

Футболистите пък играха с ретро екипи, подобни на тези от паметния сезон преди 20 години.

Може би шампионските екипи донесоха късмет на момчетата на Симоне Индзаги, които определено не изиграха най-добрият си мач, но успяха да се доберат до успеха.

При това го направиха срещу кошмарен съперник.

Лацио не бе побеждавал Наполи от 8 мача, а последният успех на "Олимпико" над този съперник бе чак през април 2012-а.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

И тази вечер не се виждаше как ще дойде победата, докато вратарят на неаполитанците Давид Оспина не сбърка фатално.

Колумбиецът подари топката на Чиро Имобиле в 82-ата минута, а голаджията на "небесносините" не пропуска подобни подаръци. Той стреля веднага в опразнената врата и дори отчаяният опит на защитник да избие не успя да му попречи да отбележи - 1:0.

През останалото време мачът бе равностоен, като гостите от Неапол бяха по-опасният тим.

В играта на Лацио липсваше агресия, нямаше го и атакуващият футбол, с който "орлите" радваха феновете в последните месеци.

От своя страна раздираният от кадрови проблеми Наполи чакаше своите шансове, но няколко страхотни намеси на Стракоша и веднъж гредата лишиха гостите от гол.

И когато всички виждаха как мачът отива към 0:0, дойде ужасната грешка на Оспина, подарила ценният успех на Лацио.

Момчетата на Симоне Индзаги изживяват страхотна година, в която грабнаха Купата и Суперкупата на Италия, а след 18 кръга са на 3 точки от върха.