Манчестър Юнайтед победи с 3:1 Тотнъм в дербито на 31-ия кръг от Висшата лига.

"Червените дяволи" взеха реванш за тежката си загуба с 1:6 на "Олд Трафорд" от отбора на Жозе Моуриньо в първия полусезон. Те изиграха един от най-силните си мачове и направиха пореден обрат, като представянето им през второто полувреме бе блестящо.

Загубата е много тежка за "шпорите", които се отдалечават от топ 4 в яростната битка за две позиции с още 5-6 отбора. Тотнъм остава с 49 точки на седмата позиция и е на 6 от четвъртата позиция. Юнайтед вече е напълно сигурен за второто си място с 63 точки, като води със седем на третия Лестър. За достигане на върха, където е Манчестър Сити със 74 точки, е немислимо да се говори.

Точни за победителите днес бяха Едисон Кавани на два пъти и Мейсън Грийнууд. За Тотнъм отбеляза Хюн-Мин Сон.

Срещата започна с тактически дуел между двамата мениджъри и липса на кой знае колко голови ситуации. Първата беше пред Манчестър Юнайтед, след като Пол Погба в ролята на централен нападател надскочи съперник и подаде на Кавани, който пък изведе Рашфорд. Последният стреля опасно, но ударът бе блокиран.

В 35-ата минутаЮнайтед вкара за 1:0, но радостта бе кратка. Погба изведе Кавани зад защитата и уругваецът с удар по земя реализира. След разглеждане с ВАР обаче съдията отсъди нарушение на Скот Мактомини срещу Хюн-Мин Сон в хода на атаката. Решението бе спорно.

И така Тотнъм поведе в първата си опасна атака в 40-ата минута. Нападението бе страхотно и чрез многоходова комбинация, която мина през Хари Кейн и Лукас Моура преди да бъде завършена от Сон за 1:0.

Юнайтед започна активно втората част и в нейното начало Джо Родон бе близо да си отбележи автогол след остро центриране на Пол Погба. В 55-ата минута далечен удар на Мактомини бе спасен от Юго Лорис.

В 57-ата минута доминацията на "червените дяволи" даде резултат. Фред и Рашфорд направиха двойно подаване и Кавани стреля. Лорис спаси, но при добавката Фред от лесна позиция вкара за 1:1.

В 60-ата минута Дийн Хендерсън направи важно спасяване на другата врата след силен удар на Сон по земя. Малко след това Лорис спаси хубав удар на Фернадеш.

След това двамата Хендерсън блокира и удар на Кейн от малък ъгъл. в 80-ата минута Манчестър Юнайтед вкара със страхотна атака за 2:1. Мейсън Грийнууд центрира към Едисон Кавани, който направи перфектния удар с глава и матира Лорис.

В 84-ата минута Тотнъм бе на сантиметри да изравни. След изпълнение на ъглов удар Погба и Кавани последователно играха с глава и топката срещна гредата. Уругваецът бе на косъм да отбележи за втори път, но не в една и съща врата.

Юнайтед гарантира успеха си в продължението на срещата, когато Мейсън Грийнууд оформи крайното 3:1 със силен изстрел след пас на Погба.