Манчестър Сити записа първата си домакинска загуба през 2019-а, отстъпвайки на Уулвърхямптън с 0:2 в осмия кръг.

Това е много добра новина за Ливърпул, който води с осем точки на шампиона след вчерашната си драматична победа над Лестър с 2:1.

Нищо в играта на "гражданите" не се получааваше срещу Уулвс, като най-добрият им шанс за гол бе през второто полувреме, когато Давид Силва удари греда.

Пропуските доведоха до логична развръзка - гол за гостите. Адама Траоре се разписа в 80-та минута след много добра работа на Раул Хименес, който асистира.

В четвъртата минута на добавеното време бързоногият нападател вкара още веднъж на контраатака.

Разликата между Ливърпул и Сити вече е по-голяма и от най-значимата през миналия сезон, когато мърсисайдци водеха със седем точки и не спечелиха титлата.

В друг мач от кръга Челси победи Саутхемптън с 4:1 като гост и затвърди силната си форма далеч от дома с четвърти пореден успех.

Тами Ейбрахам, Мейсън Маунт и Н'Голо Канте се разписаха още до почивката, а Мичи Батшуайи реализира в самия край.

За "светците", които флиртуват със зоната на изпадащите, точен бе Дани Ингс в 30-та минута за 1:2.

Успехът праща Челси на петата позиция.

Арсенал също записа победа в този кръг - 1:0 над гостуващия Борнемут. Единственото попадение вкара Давид Луис още в деветата минута.