Челси записа разочароваща загуба при гостуването си на новака Уулвърхямптън в междинния 15-ти кръг на Вишсата лига - 1:2 на "Молиню".

"Сините" от Лондон поведоха рано в резултатата, но допуснаха изненадващ обрат през втората част и записаха едва втората си загуба от началото на шампионата.

Откриха в 18-та минута с гол на бележещият много голям прогрес Рубен Лофтъс-Чийк. Направи хубав пробав отляво и стреля силно от границата на наказателното поле, за да не остави шанс на Руй Патрисио.

Всичко изглеждаше розово за Челси и тимът се чувстваше добре на терена, но допусна два гола за четири минути през втората част.

В 59-та минута Раул Хименес изравни след перфектна асистенция на 18-годишния Морган Гибс-Уайт, който получи шанс в титулярния състав.

63 минути след началото на мача бе оформен пълният обрат. Диого Жота вкара за 2:1 след бърза атака, по време на която лондончани бяха твърде разсеяни да искат нарушение срещу Вилиан.

Победата праща Уулвс на 12-та позиция с актив от 19 точки. Маурицио Сари и компания скоро може да се сбогуват с топ 4, тъй като се изравниха с петия Арсенал с по 31 точки. "Сините" са на две точки зад третия Тотнъм.