Интер и Рома завършиха наравно 0:0 в дербито на 15-ия кръг в Серия "А", което се игра на "Сан Сиро".

"Вълците" прекъснаха серия от пет поредни победи на съперника си в шампионата и направиха услуга на шампиона Ювентус, който може да излезе лидер в събота, ако победи Лацио.

Интер бе по-силният отбор на терена и създаде повече изгодни ситуации за гол, но две чудесни намеси на вратаря Антонио Миранте и няколко на защитата пред него предотвратиха попадение.

В седмата минута Ромелу Лукаку направи голям пропуск, след като получи възможност да стреля сам срещу вратаря, но Антонио Миранте спаси.

Следващият непростим пропуск бе за Марсело Брозович в 43-та минута, когато халфът стреля много високо от перфектна позиция.

В началото на втората част Миранте направи фантастично спасяване след удар на Матиас Весино от непосредствена близост.

В 68-та минута Лаутаро Мартинес бе близо до поредния си гол, но защитник протегна крак в последния момент и в крайна сметка лиши "нерадзурите" от трите точки.

Интер остава първи в класирането с 38 точки на две пред Ювентус, а Рома е четвърти с 29 точки.