Отборът на Уулвърхемптън нанесе сериозен удар по шампионските амбиции на Тотнъм, побеждавайки шпорите с 3:1 като гост на "Уембли".

Така след като вкара впечатляващите 11 гола в последните си два мача, Тотнъм се издъни и остана на 6 точки от върха, а евентуален успех а Ливърпул над Арсенал ще увеличи разликата на 9 пункта.

Мачът се развиваше чудесно за "шпорите", които водеха в резултата до 70-ата минута.

Голмайсторът Хари Кейн бе дал преднина на тима в 22-ата минута, но през втората част домакините играеха мудно и безидейно като си платиха скъпо.

Бранителят на "вълците" Уили Боли се извиси след изпълнение на корнер и изравни с глава.

Десет минути по-късно топката достигна до Раул Хименес в наказателното поле, който с лек, но много точен удар обърна развоя на мача.

Тотнъм се хвърли в атака, но Елдер Коща след бърза контраатака сложи точка на спора с трети гол за гостите.