Реал Сосиедад се настани на върха в Испания след шестия кръг, за да придаде нетипичен вид на челната четворка. Баските победиха с 3:0 като гост Бетис в страхотен мач, който имаше всичко.

Порту изведе гостите напред в 43-ата минута, преди в последните 16 минути националът на Испания Оярсабал от дузпа и Аднан Янужай да оформят класиката.

Ветеранът Давид Силва блестя в сърцето на халфовата линия на баските, след като преодоля зараза с коронавирус и карантина.

Не и преди гол на Бетис да бъде отменен за поредната засада, която се вижда евентуално само с микроскоп - намеса на ВАР спря изравняване за 1:1, като не е ясно коя част от тялото на нападателя бе в нередовна позиция.

Реал Сосиедад има 11 точки на върха, колкото събра и Виляреал, като двата тима са изиграли по 6 мача. Реал Мадрид е трети с 10, но от 5 двубоя. Хетафе, Кадис и Гранада също имат по 10 т.

Бетис е с 9 и победа снощи го извеждаше на върха еднолично.

Барселона е едва на девето място със 7 т., но и с два мача по-малко от лидера (4 изиграни двубоя).