ПСЖ и Манчестър Юнайтед изиграха изключително драматичен мач-реванш под проливния дъжд на "Парк де Пренс" в осминафиналите на Шампионска лига.

"Червените дяволи" триумфираха с 3:1 в Париж и с общ резултат 3:3 (повече голове на чужд терен) се класираха за четвъртфиналите след инфарктна развръзка, която се получи в продължението на срещата.

Отсъдена дузпа с ВАР за игра с ръка даде възможността за младия Маркъс Рашфорд да вкара на 41-годишния Джанлуиджи Буфон в 91-та минута и да донесе великия триумф на "червените дяволи".

И това точно 20 години след финала на "Камп Ноу", в който Оле Гунар Солскяр шокира Байерн (Мюнхен) в последната минута. Сценарий като за филм, който донесе нова кошмарна вечер за парижани. След последния съдийския сигнал контузеният Неймар, който гледаше от трибуните, вече бе слязъл до терена и не можеше да повярва.

Това се случва две години след като неговият Барселона победи с 6:1 французите, обръщайки ги от 0:4 в първия мач от елиминациите на Шампионска лига.

А нищо тази вечер не предвещаваше подобен развой. Юнайтед бе осакатен и без половината си основни футболисти, които са контузени. Наложи се да пуска двама неизвестни младоци в края на мача, но въпреки това стигна до благоприятния резултат.

Англичаните пренаписаха историята на Шампионска лига, тъй като нито един отбор не бе отстранявал съперника си след загуба с два или повече гола в първия мач като домакин. Освен това победата е девета поредна за "червените дяволи" като гост. Клубният рекорд бе подобрен още преди седмица.

ПСЖ владееше топката в 70% от двубоя, но допусна два гола в първия половин час - за първи път от 1997-а насам.

Хората на Томас Тухел доминираха в хода на целия мач, но направиха три фатални грешки - единствените изгодни ситуации за техните съперници. Това си бе истинско футболно самоубийство.

Една от грешките бе на Джанлуиджи Буфон, който всячески се опитва да не спечели Шампионската лига - единственият голям трофей, който няма да има във витрината си след края на славната кариера.

Това е девета поредна победа на Манчестър Юнайтед като гост и тя със сигурност ще донесе перманентен договор на Солскяр като мениджър на клуба - каквото и да се случи със сезона му докрая.

Двубоят започна перфектно за "червените дяволи", които поведоха още във втората минута. Ромелу Лукаку затвърди добрата си форма, след като се възползва от кошмарен пас назад на германеца Тило Келер.

След това обаче ПСЖ все нещата в свои ръце и не бе притеснен от попадението. Първо Мбапе пропусна, но в 12-та минута Хуан Бернат изравни след страхотен подканващ пас на феноменалния френски нападател.

В 20-та минута Бернат имаше нов шанс, но видя как Давид Де Хея спасява силния му удар. Девет минути по-късно на другата врата Маркъс Рашфорд взе грешно решение, въпреки че се оказа на перфектна позиция.

Така се стигна до 30-та минута, когато удар на Рашфорд затрудни Буфон и последва неубедително спасяване. Лукаку бе на перфектна позиция, за да направи добавка - 2:1.

ПСЖ продължи да владее топката в почти всичкото време, но Юнайтед се защитаваше умело, въпреки че бе притесняван често.

В 56-та минута гол на кошмара на Юнайтед от първия мач - Анхел Ди Мария, правилно бе отменен за засада след изключителен пас на Мбапе с пета. Това щеше да е най-красивата асистенция в турнира, но не.

В 83-та минута Бернат удари греда от малък ъгъл след нови страхотни действия на световния шампион с Франция.

Така се стигна до продължението на срещата, когато далечен удар на Диого Далот срещна ръката на Преснел Кимпембе и след разглеждане с ВАР съдията Дамир Шкомина правилно отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Маркъс Рашфорд.