Черно море спечели петата си победа в първенството след успех над Дунав с 3:2. За успеха на домакините два гола отбеляза капитанът Георги Илиев.

Срещата започна отлично за гостите. Още във 2-ата минута Исмаил Иса бе изведен по левия фланг на атаката на Дунав и центрира остро в наказателното поле на домакините, а Илиас Хасани заби топката в собствената си врата.

В 5-ата минута Черно море бе близо до изравняване. Радослав Василев бе намерен в наказателното поле на гостите и стреля с глава, но вратарят Филип Димитров успя да избие топката.

Домакините изравниха в 9-ата минута, в която първо Мартин Минчев стреля, но уцели гредата, а при добавката капитанът Георги Илиев изравни за 1:1.

В 32-ата минута Черно море стигна до пълен обрат. Мартин Минчев стреля опасно по диагонал отляво, вратарят Филип Димитров успя да избие топката, но притичалият Мирослав Енчев от непосредствена близост вкара за 2:1 за домакините.

В 46-ата минута Черно море можеше да отбележи нов гол. Георги Илиев изведе в отлична позиция Мартин Минчев, но младият футболист на домакините стреля неточно от удобна позиция.

В 60-ата минута късметът бе на страната на домакините, след като Светослав Ковачев уцели страничната греда страхотно изпълнение на пряк свободен удар. В 71-ата минута Васил Панайотов стреля опасно от дистанция, но топката се отби в гредата. В ответната атака минута по-късно Мухамаду Ндиайе пропусна от чиста позиция да изравни резултата.

В 78-ата минута Исмаил Иса бе изведен в отлична позиция и от малък ъгъл с прехвърлящ удар изравни резултата - 2:2. В 82-ата минута капитанът на Черно море Георги Илиев изпълни страхотно пряк свободен удар по диагонал отляво и вкара победния гол за домакините.

Така Черно море събра 18 точки в класирането и излезе на шестото място - на една пред вече седмия Локо (Пловдив), които са с мач по-малко. Дунав пък остана на 12-то място и не успя да продължи положителната си серия, след като в миналия кръг победи "железничарите" от Пловдив.