Верея и Дунав завършиха 1:1 в мач от 9-ия кръг на Първа лига. Гол на Мартин Ковачев малко преди края донесе точката за Дунав и попречи на Верея да запише първа победа за сезона.

Старозагорци остават на дъното на таблицата с 3 точки, докато Дунав е 12-и със 7 точки.

Верея поведе с гол на Милан Вушурович в 11-а минута. Черногорецът проби отдясно, преодоля защитник на Дунав и с удар по диагонала реализира едва втория гол за Верея от началото на сезона.

Секунди след попадението Дунав можеше да изравни след изненадващ далечен удар на Иван Коконов, но топката срещна гредата.

Дунав имаше инициативата до края на първата част и атакуваше повече, но трудно създаваше голови ситуации пред вратата на домакините.

В 56-а минута Верея пропусна да удвои преднината си, след като Антон Огнянов се озова на стрелкова позиция, но не успя да завърши прецизно.

Усилията на дунавци се увенчаха с успех четири минути преди края на редовното време. Капитанът Мартин Ковачев реализира с удар по тревата пред границата на наказателното поле и донесе точка за отбора от Русе.

В добавеното време Дунав получи шанс за пълен обрат след изпълнение на корнер, но ударът на Петър Патев с глава премина над напречната греда.