"Черно море" победи "Септември" (София) с 2:1 в полуфинален бараж за участие в Лига Европа.

Двата тима изиграха бърз и интригуващ двубой с множество интересни ситуации, но над всички бе 36-годишният Георги Илиев, който с двата си гола даде аванс на "моряците" преди реванша в петък.

Снимка: Bulphoto

Георги Илиев бе в основата на първите опасни положения в мача. Негов опасен удар бе спасен от стража на софиянци, а центрирането му в 14-та минута срещна гредата.

"Септември" отговори с прекрасен удар на Борис Галчев, който бе спасен от Макенджиев, а Мартин Тошев изпусна от добро положение.

Така се стигна до последните секунди от първата част, когато "Черно море" получи право да изпълни пряк свободен удар от добра позиция.

Зад топката застана Георги Илиев, който откри с майсторско изпълнение.

Гостите започнаха по-добре втората част, а резултатът дойде в 57-та минута.

Галчев пусна прекрасен пас към Мартин Тошев, а нападателят изравни.

След инкасирания гол, "моряците" заиграха значително по-добре и имаха доста добри положения, но ги изпуснаха.

Така се стигна до 76-та минута, когато варненци получиха правото да изпълнят дузпа, а гостите останаха с човек по-малко.

Фабиано изби топката с ръка в малкото наказателно поле, заради което получи втори жълт картон.

С изпълнението на дузпата се нагърби Георги Илиев и не сгреши - 2:1.

До края на мача той имаше нелоши шансове да оформи своя хеттрик, но бранителите на "Септември" успяха да предотвратят опасните му изстрели.

Реваншът между двата тима е в петък от 17:30 ч, а победителят ще се изправи срещу един измежду "Славия" и "Локомотив" (Пловдив).