Златан Ибрахимович отново доказа, че е силен не само на думи, но и с действията си по терените в САЩ.

Бившият шведски национал вкара зашеметителен хеттрик за своя Лос Анджелис Галакси в дербито на града срещу ФК Лос Анджелис в среща от 22-ия кръг на Мейджър Лийг Сокър.

На стадиона на Галакси домакините биха с 3:2, но се оказаха изоставащи след гол на Карлос Вела от дузпа още в четвъртата минута.

В осмата обаче Златан вкара фантастично попадение, след като финтира защитник и намери по перфектен начин топката от воле.

През втората част шведът вкара още две попадения - първо с глава в 56-та минута, а след това със силен шут по земя в 70-та.

Вела вкара втори гол за своите, но късно в продължението. Неговият тим остава лидер в Западната Конференция с 46 точки, а Галакси е втори с 37.