Валентин Антов дебютира в италианското първенство и изигра 75 минути за Болоня при гостуването на Каляри. Тимът му загуби с 0:1, а юношата на ЦСКА бе заменен от Питбула - чилиеца Гари Медел, в последните 15 минути от срещата.

Българинът е само на 20 години, но вече има зад гърба си стотина професионални мача, дебют в националния отбор, а сега - и такъв в едно от петте най-силни първенства на Европа.

И като за първи двубой в Италия, не се представи никак лошо.

Антов започна в сърцето на отбраната до французина Адама Сумаоро, като най-често именно той бе натоварен да изнася топката. В система 4-2-3-1, в която не бе играл от месеци, младият българин се представи стабилно и спокойно като за първи мач.

Разбира се, имаше и колебания в средата на първото полувреме, когато закъсня в единоборство и получи жълт картон, както и при попадението на Даниеле Ругани за домакините.

Според треньора му Синиша Михайлович, там грешката е била на двамата централни бранители, което означава - и на българина.

Въпреки това сръбският наставник бе доволен от представянето на Антов:

"Той игра добре и направи това, което исках от него. Нямаше много работа, а когато имаше, я свърши добре. Освен при гола".

Медиите също са на това мнение, като Антов получава най-високата оценка в своя отбор от две водещи онлайн платформи на Апенините.

"Когато трябваше да се намеси, българинът нямаше никакви проблеми. Добър дебют за него", пише "Калчомеркато" и му дава 6.5 по десетобалната система. Нито един друг играч на Болоня не е оценен толкова високо.

"Игра внимателно, направи важни намеси, веднъж изчисти пред самата врата. Мач без грешки, комфортно представяне", анализира играта на Антов "Тутомеркато", където оценката е 6 (още трима са оценени с толкова).

Според "Гадзета дело спорт" Антов е бил стабилен и не е показал никаква нервност от първия си мач в италианския футбол.

Той става вторият най-млад наш играч в калчото, след като Валери Божинов дебютира там на 15 години. И едва вторият ни представител в първенство от петте топ лиги на Европа. Другият играе пак в Италия - Андрей Гълъбинов в Специя. Очаква се и двамата да са в списъка на селекционера Ясен Петров за мачовете с Швейцария, Италия и Северна Ирландия в края на месеца.

На върха в Серия "А" е напрегнато, след като Милан едва се спаси от загуба у дома срещу Удинезе. Дузпа в шестата минута на добавеното време донесе 1:1 на гранда, който обаче вече изостава на три точки от лидера Интер, който има мач по-малко и довечера може да ги направи шест, ако победи на терена на предпоследния - Парма.