Левски победи Витоша (Бистрица) с 2:0 и записа първи успех от началото на годината и под ръководството на новия си треньор Георги Дерменджиев.

Въпреки победата, Левски отново показа доста слабости в играта си. Футболистите в синьо играеха мудно и на моменти доста безидейно.

Две сериозни грешки в отбраната на бистричани обаче, доведоха до контраатаки, които дадоха два гола преднина на Левски още преди почивката.

В 22-ата минути Мариани открадна топката в центъра, напредна и с чудесен пас изведе Паулиньо, който откри.

Второто попадение за "сините" бе дело на Станислав Костов, гол №17 за него от началото на сезона.

Играчите на Левски се възползваха от недобро изчистване на противниковия вратар, Паулиньо изведе Костов, който удвои.

През останалата част на първото полувреме изненадващо Витоша бе по-напористият тим в нападение и имаше по-стойностните атаки.

Подобрение в играта на Левски се забеляза чак в последните 20 минути на мача, когато в игра се появи Валери Божинов.

Той определено освежи играта на "сините" и последваха няколко добри положения, спасени от вратаря.

Най-атрактивното от тях бе именно на Божинов, който опита да отбележи с ножичен удар. В заключителните минути нападателят се хвана за глезена и напусна, което притесни лагера на "синтие".

Победата приближи Левски на 8 точки от лидера Лудогорец и на 3 от ЦСКА преди неделното вечно дерби.