Отборът на Витоша (Бистрица) за втора поредна година се оказа победител в баража за оставане в Първа лига и запази елитния си статут.

Бистричани победиха Монтата с 3:0 на стадион "Славия" в столицата и за трета поредна година ще бъдат част от 14-те най-добри отбора в страната.

С огромно значение се оказа красивият първи гол на Григор Долапчиев.

В 52-ата минута на мача 25-годишният нападател засече с красив ножичен удар центрирането на Стефан Христов.

В последните минути на мача Витоша показа колко е важен опитът от изиграните два поредни сезона в елита. Бистричани контролираха играта и не позволиха на Монтана да упражни финален натиск.

Така се стигна до добавеното време на мача, когато вратарят на Монтана Ивайло Василев направи ужасяваща грешка, размина се с топката и Емил Гъргоров я прати във вратата.

Имаше време  и за трети гол, а негов автор бе отново Гъргоров, с последното докосване до топката в мача.

Опитният халф дори уцели и гредата малко преди двата си гола.

Монтана не успя да създаде достатъчно в атакуващ план и си плати скъпо. Тимът от Северозапада имаше два шанса непосредствено след първия гол, но Витоша запази вратата си суха.