Ботев (Враца) и Левски завършиха наравно 0:0 в 24-ия кръг на Първа лига. Това беше предпоследен мач от първенството, който се игра с публика.

"Сините" бяха подкрепяни от не малка агитка пропътувала разстоянието от столицата, но изиграха един от най-слабите си мачове през този сезон. Те не създадоха почти нищо пред вратаря Красимир Костов, а врачани, които са само с един чужденец в състава си, определено бяха по-добрият отбор на терена и могат да съжаляват, че не спечелиха.

Левски остава без победа след подновяването на шампионата и не се възползва от еуфорията след триумфа срещу Лудогорец за Купата. След този кръг са на втората позиция, но с равни точки с Локомотив и ЦСКА - 46. Ботев задмина Дунав и вече е 12-и с 19 точки.

Играта на хората на Петър Хубчев беше летаргична, а съперникът им отправи повече точни удари, макар и повечето от тях да бяха безопасни. Опасните атаки в зелено преобладаваха. Възпитаниците на Антони Здравков могат да имат претенции и към съдията Георги Давидов, който през първото полувреме не отсъди нарушение, при което трябваше да изгони "синия" защитник Янис Каргас. Именно решенията на Давидов създадоха напрежение в края и след края на срещата.

Това беше първо равенство между двата клуба от 1990-а, а в два от последните три сблъсъка врачани не допускат загуба от столичани.

Първото полувреме бе много по-добро за домакините, които играха уверено и дори атакуваха по-често именития си съперник.

Първият точен удар в мача бе на Спиерингс, но истински добрата ситуация се откри пред Даниел Генов от Ботев в 16-ата минута, който с глава прати топката на сантиметри от лявата греда на Миятович. Левски отвърна с далечен удар на Нуно Рейш, който прелетя над вратата.

В 29-ата минута черногорският страж на Левски спаси удар на Зехиров. Най-спорният момент в мача дойде в 38-ата минута. Даниел Генов се откъсна зад защитата и бе спрян от Янис Каргас, който посегна с ръка. Генов падна на земята, но не последва сигнал от съдията Георги Давидов. Ако той бе отсъдил нарушение, трябваше да вдигне червен картон на гръцкия бранител.

Ситуацията не смути врачани, които продължиха да атакуват по-често до края на полувремето. Петър Атанасов вкара гол, който правилно беше отменен заради засада.

През втората част Левски заигра далеч по-активно в търсене на откриващ гол, но атаките бяха еднотипни, мудни и предвидими. Защитата на врачани се справяше, а играчите в зелено упражняваха преса, която често смущаваше "сините".

Левски получи шанс при един пряк свободен удар на Живко Миланов, но топката мина над вратата. В 73-ата минута Генов получи зад защитата, завъртя се и стреля по земя, но ударът му бе спасен от Миятович. Пряк свободен удар имаше и за Ботев малко по-късно, но и този път кълбото не намери целта.

В последните минути Левски вдигна темпото в опит за късен победен гол, но със същата успеваемост. Ботев си заслужи точката и затвърди добрата си игра след подновяването на първенството.