Септември изненадващо победи Локомотив (Пловдив) като гост с 2:0 в среща от 22-ия кръг на Първа лига.

Столичани взеха трета победа в последните си четири мача от шампионата и показаха, че са в голям възход.

Двата отбора влязоха в двубоя след престижни резултати от уикенда. Локомотив също не игра никак зле, но изпусна твърде много положения.

Повечето от тях не влязоха заради изключителни намеси на вратаря на гостите Янко Георгиев, който се превърна в герой за своите.

Мачът изобилстваше от голови положения, а едно от най-важните бе през първото полувреме, когато Георгиев спаси по фантастичен начин удар с глава на Димитър Илиев. Останаха съмнения, че топката е преминала гол линията, но никое от повторенията не убеди.

В 30-та минута Септември поведе. След добра игра на фланга на Дарко Глишик топката стигна до Георги Русев, а ударът му се отклони в ръка на защитник. Асен Чандъров реализира от бялата точка за 1:0.

Натискът на домакините през втората част се засили още повече. Георгиев направи добри намеси след удари на Димитър Илиев и централния защитник Асен Георгиев.

Така се стигна до 86-та минута, когато Борис Галчев охлади мераците на пловдивчани с втори гол след отличен диагонален удар.

Успехът праща Септември на 12-а позиция с актив от 20 точки. Локомотив е 10-и с 26 точки.