Ужасяващ и наистина неочакван гаф от страна на Марк-Андре Тер Щеген коства всичко на Барселона при гостуването на Атлетико (Мадрид). Домакините от испанската столица се поздравиха с победа с 1:0, като тя буквално им бе подарена от иначе изключително стабилния германски вратар на каталунците.

Победният гол за "дюшекчиите" падна в последната от трите минути продължение на първото полувреме. Тогава Анхел Кореа "хвърли" брилянтен дълъг пас към Яник Ферейра Караско, а незнайно защо Тер Щеген реши да го пресича. Всичко щеше да бъде напълно нормално, ако не ставаше дума за ситуация на повече от 30 метра от вратата.

Белгийското крило елиминира съперниковия страж с едно докосване, а след това отбеляза единственото попадение в мача точно преди почивката - 1:0.

През втората половина на двубоя гостите не убедиха с играта си, че заслужават да вземат нещо от гостуването си на "Уанда Метрополитано", а изключително посредствен мач изигра капитанът и клубна легенда на Барса - Лионел Меси.

Освен това Роналд Куман ще има и допълнителни главоболия, защото Жерар Пике напусна след на пръв поглед ужасяваща контузия на коляното, а Сержи Роберто бе сменен заради мускулен проблем.

Щастлив със сигурност е Диего Симеоне, за когото това бе първа победа срещу Барселона в първенството! За близо десетте години в които той е начело на Атлетико, аржентинецът нямаше успех срещу този съперник в 17 мача.

Барса остава на десето място с 11 точки, като за последно тимът е бил с такъв актив след осем кръга през сезон 1991/1992. Тогава треньорът Куман все още бе в състава като футболист, а в крайна сметка под ръководството на Йохан Кройф каталунците ликуваха с титлата в края на сезона.

Атлетико пък има равен брой точки с лидера Реал Сосиедад - 20, но остава на второ място заради по-малкото отбелязани голове. Двата тима са и с еднаква голова разлика - +16.