Две от най-изразените тенденции видяха своя край в Група "D" на Шампионска лига, след като Олимпик Марсилия победи Спортинг Лисабон с 4:1 на "Стад Велодром" в третия кръг.

Френският тим взе първата си победа през сезона в този турнир след две поредни загуби, а "лисабонските лъвове" претърпяха първо поражение след двете си победи на старта. И за двата отбора тези резултати бяха дошли в мачовете срещу Тотнъм и Айнтрахт Франкфурт.

Марсилия днес стигна до успеха, въпреки че игра пред празни трибуни заради наказание след ексцесиите на мача с Франкфурт в миналия кръг. Освен това днешният двубой започна с десет минути закъснения заради късно пристигане на гостуващия тим на стадиона.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ДВУБОЯ ТУК >>>

Спортинг поведе още във втората минута, но след това допусна обрат след общо четири вратарски грешки. Първо испанецът Антонио Адан на два пъти подари топката на съперници, за да се стигни до голове, а след това си изкара и червен картон. Последва фатална грешка и на резервния вратар Франко Израел.

Така Марсилия се изравни с Айнтрахт и Тотнъм, които имат също три точки, но тази вечер играят помежду си в Германия. Спортинг засега остава лидер в групата с шест точки.

Спортинг откри резултата още във втората минута, когато 22-годишният Тринкао бе точен със супер удар от границата на наказателното поле след пробив от десния фланг.

В 14-ата минута обаче Марсилия отговори подобаващо след потресаваща грешка на вратаря Антонио Адан, който прати топката в протегналия крак Алексис Санчес и чилиецът отбеляза щастливо попадение за 1:1.

Само три минути по-късно обратът за френския тим стана пълен. този път вратарят Адан при аут прати топката отново в играч на Марсилия и домакините направиха бърза атака, която завърши с подаване към Амине Харит, който реализира технично с глава - 2:1.

Мачът за лисабонци стана кошмарен в 23-ата минута, когато Адан направи третата си поредна грешка. След извеждащ пас към Нуно Тавареш, стражът игра с топката с ръка извън наказателното поле и бе изгонен с директен червен картон. Това принуди смяна и пускане в игра на резервния вратар Франко Израел.

Численото предимство на домакините бързо даде резултат и в 28-ата минута след центриране от корнер Леонардо Балерди се извиси, за да реализира с глава - 3:1. И тук имаше вратарска неточност след лошо излизане на Израел.

В 85-ата минута резултатът стана 4:1, когато бившият играч на Порто Шансел Бемба бе точен с добавка след спасяване на уругвайския страж.