ЦСКА и Левски се изправят в най-голямото дерби на българския футбол, като мачът е днес от 16:30 часа на стадион "Васил Левски".

Еуфорията в двата софийски гранда през този сезон е малко по-голяма от обикновеното, тъй като любимците на феновете се завърнаха на треньорските постове. Стойчо Младенов отново е начело на ЦСКА и класира тима в груповата фаза на Лигата на конференциите, а Мъри Стоилов тепърва възражда "сините" най-вече в спортно-технически план.

Тези двамата повишават интереса към двубоя допълнително, като голяма част от привържениците ще се върнат на стадиона, защото виждат прогрес в представянето на своите любимци.

Фаворит очаквано е ЦСКА заради по-доброто си финансово състояние и най-вече качество на футболистите. Класирането подсказва за нещо такова, като "червените" са четвърти с 13 точки при само пет изиграни мача през сезона. Левски е десети с осем точки и още търси първата си победа в шампионата при Стоилов.

Наставникът на "сините" започна с равенства срещу Локомотив Пловдив и ЦСКА 1948 и евентуална победа над Стойчо Младенов ще е меко казано добър начин да се зарадва за първи път на три точки.

През тази седмица двата исторически съперника нямаха проблеми в турнира за Купата на България, като "червените" домакинстваха на "Българска Армия" срещу Хебър за победа с 3:0, а "сините" гостуваха на "Бончук", отстранявайки Марек след 2:0.

Двата тима успяха да възстановят свои важни играчи за важната битка. За ЦСКА се завръща Амос Юга, а за Левски Николай Михайлов, Иван Горанов и Георги Миланов.

Статистиката също е на страната на ЦСКА, тъй като Левски в седем поредни дербита няма победа. Последната дойде през 2019-а, когато мачът завърши при 1:0.

През миналия сезон "червените" спечелиха и двата мача.

Ето и очакваните състави:

ЦСКА: Бусато; Турицов, Матей, Лам, Мазику, Юга, Мухар, Йомов, Варела, Кери, Кайседо

ЛЕВСКИ: Михайлов, Михайлович, Зайков, Шелис, Горанов, Р. Цонев, Краев, Миланов, Б. Цонев, Димитров, Бари