ПСЖ победи Манчестър Юнайтед с 3:1 на "Олд Трафорд" в страхотен двубой от Група "H" на Шампионска лига.

Хората на Томас Тухел взеха сладък реванш за загубата от "червените дяволи" на своя стадион и завързаха групата преди последните мачове. Неймар вкара две от попаденията и така оформи триумвират на върха - Юнайтед, ПСЖ и Лайпциг са с по 9 точки.

Срещата на "Олд Трафорд" можеше да иде в двете посоки, но парижани изиграха перфектен тактически мач и бяха по-прецизни в завършващата фаза. Резултатът бе 1:1 на полувремето, но през втората част гостите решиха мача в своя полза.

Така те се поставиха в перфектна позиция преди последния кръг, като дори равенство срещу Инстанбул ББ в Париж ще ги класира напред. Лайпциг и Юнайтед ще влязат в директен сблъсък за място на осминафиналите, като равенството там ще е в полза на англичаните.

Мачът в Манчестър започна много силно за парижани, които се нуждаеха от задължителна победа и не случайно тръгнаха в атака от самото начало. Това даде резултат още в първата по-сериозна опасност пред Давид Де Хея. Неймар реализира в шестата минута след страхотен пробив на Килиан Мбапе и удар, който рикошира във Виктор Линдельов и стана перфектна асистенция за бразилеца - 1:0.

Последваха още добри атаки на парижани, като в края на една от тях Алесандро Флоренци отправи силен удар, спасен от Де Хея. Малко след това Неймар отново си пробва късмета, но негов акробатичен удар бе уловен лесно.

В 21-ата минута дойде най-спорният момент в мача. При нажежен разговор между Фред и Леандро Паредес, играчът на Юнайтед удари с глава своя съперник, който се свлече на земята. Съдията разгледа ситуацията на ВАР, но даде жълт картон, въпреки че имаше основания за директен червен.

В 32-ата минута дойде моментът на Юнайтед. Удар на Антони Марсиал по земя беше спасен от Кейлор Навас, а секунди по-късно топката се оказа в Маркъс Рашфорд. Той също стреля по земя и се получи рикошет в Данило, който се оказа неспасяем за Навас - 1:1. Рашфорд за трети пореден мач вкара на ПСЖ.

В началото на втората част Юнайтед направи потресаващ пропуск. Рашфорд и Кавани комбинираха с двойно подаване, а след това англичанинът пусна топка за Антони Марсиал. От перфектна позиция французинът прати топката в небесата - непростим пропуск за играч от неговата класа.

Ситуацията се повтори в 57-ата минута. Марсиал отново изпусна, но преди това Кавани прехвърли по фамозен начин Кейлор Навас, за да види как топката се удря в горната греда. Бе много близо до красив и важен гол срещу бившия си клуб.

10 минути по-късно дойде и шансът за ПСЖ. Маркиньос също нацели горната греда след удар с глава. Малко след това Де Хея направи спасяването на мача след диагонален удар на Мичел Бакер.

От последвалия корнер ПСЖ вкара. Андер Ерера отправи неточен удар, който се превърна в пас за Диало, който пък отклони към Маркиньос. От много близка дистанция централният защитник прати топката във вратата.

Секунди след това ситуацията за "червените дяволи" се влоши допълнително. Фред получи втори жълт картон след влизане срещу Ерера.

Сослкяр смени всичките си нападатели, а резервата Погба имаше следващия шанс за гол, но ударът му от воле от дистанция мина малко над вратата.

В 89-ата минута ПСЖ можеше да реши всичко на контраатака. Килиан Мбапе пробяга целия терен и когато се озова сам срещу вратаря, прати топката по земя в аут.

Голът все пак стана факт в 91-ата минута. След нова бърза атака. Неймар комбинира с Рафиня и след това отново получи топката, за да оформи крайното 3:1.