Манчестър Юнайтед постигна исторически първи дубъл в ерата на Висшата лига над Челси след 2:0 на "Стамфорд Бридж" в 26-ия кръг на Висшата лига.

След като "червените дяволи" победиха с 4:0 съперника си в първия кръг от шампионата на "Олд Трафорд", сега го направиха и в дома на врага, като този път успехът дойде много по-трудно.

Няколко спорни решения на ВАР ощетиха отбора на Франк Лампард в емоционалната битка. Съдиите зад системата сякаш спестиха червен картон за Хари Магуайър през първото полувреме и спорно отмениха гол на Курт Зума през второто. Друго попадение на Оливие Жиру пък бе заличено заради тънка засада. Юнайтед показа ефективност в атака и се приближи само на три точки зад днешния си съперник, който е четвърти. Битката за топ 4 става огромна, тъй като шест отбора са приближени в рамките на пет точки.

Почти цялото първо полувреме мина под диктовката на домакините, които обаче направиха няколко непростими пропуска най-често чрез Мичи Батшуайи. В първите 10 минути Рис Джеймс и Уилям отправиха неточни диагонални удари, които подсказаха, че това ще е отборът, който ще атакува повече в началото.

В десетата минута обаче дойде първата лоша новина за Франк Лампард, тъй като Н'Голо Канте се контузи и напусна принудително, като на негово място влезе Мейсън Маунт.

В 22-ата минута домакините имаха претенции за директен червен картон на Хари Магуайър, който изрита Батшуайи без топка и честно казано имаше основание за такова решение. След разглеждане с ВАР съдията Антъни Тейлър не отсъди нищо.

Последваха два големи пропуска от непосредствена до вратата близост на Батшуайи, който показа защо изключително рядко е титуляр във Висшата лига. Малко след това Вилиан получи жълт картон за симулация.

Юнайтед разчиташе на контраатаки, но на три пъти ги проваляше с грешни решения - лошо центриране или прибързан удар. Това обаче се промени в края на полувремето. В 45-ата минута гостите поведоха от нищото. Аарън Уан-Бисака направи финтове срещу Вилиан и центрира към Антони Марсиал, който отклони перфектно с глава в левия ъгъл на Кабайеро.

В продължението на първата част Батшуайи направи поредния си пропуск, след като от добра позиция диагоналният му удар мина встрани.

В 55-ата минута Педро изпусна два последователни шанса да отбележи, като във втория случай Уан-Бисака изби в корнер. При неговото изпълнение Челси изравни, но попадението бе отменено. Резервата Курт Зума вкара в ситуация, в която Азпликуета изблъска Брендън Уилямс. Ново спорно отсъждане.

В 64-ата минута Бруно Фернандеш можеше да вкара първия си гол с екипа на Юнайтед, но нацели страничната греда с пряк свободен удар. При последвал корнер обаче португалецът даде асистенция, а точен с глава бе Хари Магуайър - 2:0, който надскочи Антонио Рюдигер.

Челси се зарадва на още едно попадение в 77-ата минута, когато Жиру вкара с глава, но ВАР отсъди тънка засада. "Сините" просто нямаха късмет. В 89-ата минута това отново се потвърди с удар на Мейсън Маунт в гредата от пряк свободен.

В продължението Одион Игало можеше да дебютира с гол за "червените дяволи", но Кабайеро спаси неговия удар отблизо.