Манчестър Юнайтед победи Брайтън с 3:1 в среща от 12-ия кръг на Висшата лига и постигна втора поредна победа през седмицата на "Олд Трафорд" след 3:0 над Партизан.

Така "червените дяволи" се качиха с цели седем позиции в класирането и вече са седми, само на точка зад Арсенал, който във вчерашния ден загуби от Лестър.

Юнайтед бе много по-силен от южняшкия съперник и само намесите на вратаря Мат Райън ги шилиха от победа с по-голяма разлика в голово отношение.

Два ранни гола дадоха спокойствие на домакините. Първо Андреас Перейра се разписа в 17-та минута с удар, който рикошира в защитник и се оказа неспасяем за австралийския страж.

Само две минути по-късно Юнайтед направи 2:0 след автогол на Дейви Пропър след статично положение и споделени усилия на Хари Магуайър и Скот Мактомини.

Брайтън стигна до намаляване на резултата в 64-та минута, когато централният защитник Люис Дънк се разписа с глава.

Още в ответната атака обаче Юнайтед си върна двата гола аванс. Маркъс Рашфорд се разписа с мощен удар след добра работа на Антони Марсиал.

До края на мача Рашфорд, Даниел Джеймс и Фред направиха пропуски, за да се запази този резултат.

Така "червените дяволи" вече имат 16 точки и са седми, а Брайтън е единадесети с 15.

В друга среща, която се игра по същото време Уулвърхямптън победи Астън Вила с 2:1 у дома.