Манчестър Юнайтед спаси кожата на своя мениджър Оле Гунар Солскяр след категоричен успех при гостуването си на Тотнъм с 3:0 в дербито на десетия кръг във Висшата лига.

"Червените дяволи" позабравиха за шокираща загуба с 0:5 от Ливърпул и изглежда, че норвежкият наставник ще има още няколко възможности да спаси поста си.

Това обаче може и да не е валидно за Нуно Еспирито Санто начело на Тотнъм, където загубата е втора поредна, а освиркванията от лондонските фенове днес бяха твърде шумни.

Голове на Кристиано Роналдо, Едисон Кавани и Маркъс Рашфорд бяха акцентите на мача, а пред вратата на Давид Де Хея почти нищо не се случваше с изключение на един отменен гол на Кристиан Ромео при резултат 0:0.

Така Юнайтед се изкачи до петата позиция със 17 точки, колкото имат още Уест Хям и Арсенал. Тотнъм е осми с 15 точки.

В 24-ата минута Хюн-Мин Сон направи голям пропуск за "шпорите". Той получи пас от Лукас Моура и прати топката много над вратата от близка дистанция.

В 28-ата минута Тотнъм вкара топката в мрежата, но голът бе отменен заради засада. Случи се след центриране от корнер и отклонена топка от Ерик Дайър, при който последва удар на Кристиан Ромеро. Засадата обаче наистина бе налице.

В 33-ата минута Фред можеше да даде аванс за Юнайтед, но Юго Лорис се разтегна и спаси.

В 39-ата минута Кристиано Роналдо избухна с красиво попадение. Той получи добър пас от Бруно Фернандеш и с удар от воле при малък ъгъл не остави шанс на Лорис за 1:0.

В 64-ата минута Юнайтед стигна до втори гол след впечатляваща комбинация между Бруно, Роналдо и Едисон Кавани, която бе завършена от уругваеца.

В 86-ата минута резултатът стана класически. Маркъс Рашфорд продължи агонията на Тотнъм с втория си гол през сезона. Той бе изведен сам срещу вратаря и нямаше как да сгреши.