Манчестър Юнайтед прекъсна негативната си серия от четири мача без победа във Висшата лига.

Хората на Жозе Моуриньо победиха последния Фулъм с 4:1 на "Олд Трафорд" и показаха коренно различно лице, най-вече в атакуващ план. Двубоят бе белязан от първи гол на Ромелу Лукаку в домакинство от 31 март насам.

Капитанът Ашли Йънг откри резултата в 13-та минута със страхотно попадение. Той влезе навътре от дясното крило и стреля технично в горния ляв ъгъл на Серхио Рико, за да го направи безпощен.

Хуан Мата направи 2:0 в 28-та минута с удар по земя след асистенция на Маркъс Рашфорд. Това бе втората му за вечерта.

Класиката оформи Ромелу Лукаку в 42-та минута след пас на Хуан Мата. Попадението дойде след бързо разиграване на "червените дяволи" от корнер.

Фулъм започна много силно втората част и се настани в противниковата половина. Така се стигна до 67-та минута, когато хората на Клаудио Раниери получиха спорна дузпа за нарушение на Андер Ерера срещу резервата Камара. Потърпевшият застана зад топката и вкара за 1:3.

Секунди след това обаче Замбо Ангиса от гостите получи червен картон за нарушение срещу Маркъс Рашфорд. И тук решението на рефера Лий Пробърт бе спорно.

Крайното 4:1 оформи именно Рашфорд в 82-та минута със силен далечен изстрел от малък ъгъл. Така Юнайтед вече е шести с актив от 26 точки, а Фулъм остава последен с девет пункта.

В друг мач Арсенал трудно победи Хъдърсфийлд с 1:0 на "Емирейтс" след гол на Лукас Торейра в 83-та минута.