"Манчестър Юнайтед" заглуши доста от критиците си с впечатляваща победа над "Тотнъм" с 2:1 на "Уембли" в полуфинал от турнира за Купата на ФА.

Тимът на Жозе Моуриньо изигра перфектен тактически мач и ще играе за трофея, с който може да спаси иначе разочароващия си сезон.

"Шпорите" поведоха много рано на стадиона, който през този сезон е техен дом, но "червените дяволи" стигнаха до обрат с хубав офанзивен футбол и много стабилна игра в защита.

Ключово за победителите бе представянето на силно критикуваните Алексис Санчес и Пол Погба, които изиграха много силен двубой. Това в най-голяма степен важеше за чилиеца, който се превръща в един от най-постоянните играчи в турнира през последните години.

"Шпорите" поведоха още в десетата минута. Кристиан Ериксен проби по десния фланг и центрира остро към Деле Али, който отблизо не сгреши.

Следващите минути обаче бяха за "Юнайтед", въпреки пропуск на Хари Кейн, и се стигна до изравняване.

В 21-а минута Пол Погба центрира по прекрасен начин към Алексис Санчес и последният отправи прецизен удар с глава, за да преодолее Уго Лорис - 1:1.

После Ерик Дайър удари греда и имаше най-добрият шанс да донесе аванс на своите.

Втората част бе изцяло за "червените дяволи", които редуваха бързи и постепенни атаки и същевременно се справяха с множеството центрирания в наказателното си поле.

Така в 62-а минта Андер Ерера завърши контраатака на гостите и направи обрата на "Уембли" пълен. "Юнайтед" ще е на финала на "Уембли" на 19 май, а съперник ще е победителят от мача между "Челси" и "Саутхемптън".