Юношеският национален отбор на България до 17 години претърпя тежка загуба с 1:4 от Австрия.

Двубоят бе от квалификациите за Европейското първенство следващото лято, а второто поредно поражение изпари шансовете на родния тим да се класира за следващата фаза.

Преди три дни воденият от Марчо Дафчев тим загуби от Норвегия с 1:2, а на 23-и октомври ще изиграе протоколен мач срещу Малта.

Както и в първата среща, противниците бяха по-активни, а единствен от България проблеми за противника създаваше Симеон Александров. Именно той центрира от корнер в 38-ата минута и Димо Кръстев откри резултата. Но само три минути по-късно Лоренцо Коко изравни.

След почивката австрийците вкараха три гола и решиха мача. Юсуф Демир изведе своите напред в 51-ата минута, а след още 7 Филип Видра покачи на 3:1.

След това тимът на България имаше една възможност да се върне в мача, но Мартин Сораков пропусна. Две минути преди края на мача Бенямин Канурич оформи крайното 4:1.