Юношеският национален футболен отбор на България до 19 години започна с победа квалификациите за Европейското първенство в Северна Ирландия следващото лято.

Националите ни победиха Черна гора с 3:1 в първи мач от група "А", която се играе в турския град Манавгат.

Още в 4-ата минута юношата на Ботев (Пловдив) Димитър Тонев откри резултата. Черногорците обаче бързо изравниха чрез крилото на Партизан Никша Вуянович.

През останалото време мачът протичаше равностойно, но България успя да грабне победата в неговия край.

В 83-ата минута Владимир Николов изведе тима ни напред от дузпа, а в даденото от съдията 10-минутно продължение, гол вкара и Филип Кръстев.

По този начин родният тим направи огромна крачка към следващия етап на квалификации, към който продължават първите два тима от групата.

Освен с Черна гора, в групата ни са още Армения и домакинът Турция. Следващият мач на тима ни е в събота срещу Армения.