"Ювентус" стартира сезона с драматична победа с 3:2 над "Киево" в луд мач, който бе и дългоочакваният дебют на Кристиано Роналдо.

Цялото внимание около срещата бе насочена към португалската суперзвезда. Именно трансферът му от "Реал" в "Ювентус" бе тема №1 през футболното лято.

Португалецът обаче определно не изигра най-силния си мач, или поне не оправда очакванията да тръгне в обичайния си стил - с няколко гола.

Снимка: АР/БТА

Освен официален дебют за Роналдо, двубоят във Верона бе и първи за сезона в Серия "А", а той започна отлично за шампиона от последните 7 години.

След изпълнение на фаул в 3-та минута се получи разбъркване в наказателното поле на "Киево", а Сами Кедира бе най-съобразителен и успя да открие.

Излеждаше, че очакваното шоу за "Юве" и Кристиано ще се случи. В следващите минути тимът от Торино имаше няколко добри ситуации, които обаче изпусна.

Едната от тях се откри пред Роналдо, но той отправи мощен удар встрани.

Активната игра на "Юве" продължаваше, но сякаш от нищото резултатът бе изравнен от Мариуш Степински, който отбеляза с глава.

Първата част на мача определено не бе възможно най-добрата за Роналдо, който за 45 минути направи едва 15 паса, два по-малко от вратаря на тима.

Точността на пасовете му също бе най-ниската в тима - 87%.

Втората част започна ужасяващо за шампионите. В 53-та минута "Киево" получи шанс да изпълни дузпа, която потърпевшият Емануеле Джакерини реализира.

"Ювентус" се хвърли в атака след инкасирания гол, но вратарят Стефано Сорентино спасяваше.

В 75-та минута "бианконерите" стигнаха до изравнителен гол, а той бе дело на Леонардо Бонучи.

Бранителят правеше своя повторен дебют за тима след сезон прекаран в "Милан", а голът му с глава бе най-добрият начин да го ознаменува.

Най-интересният момент в срещата дойде в 86-та минута.

"Ювентус" стигна до гол чрез Марио Манджукич, но той бе отменен заради след намесата на видео повторенията, а причината бе Кристиано Роналдо.

Преди топката да попадне в Манджукич, португалецът извърши нарушение, като не стана ясно дали попадението е отменено заради играта му с ръка или заради това, че неволно удари вратарят с коляно и го прати в безсъзнание.

В крайна сметка голът бе отменен, но минутка след подновяването на играта, "Ювентус" вкара заслужения победен трети гол.

Сандро центрира прострелно, а Бернандески отбеляза.

Така макар Кристиано Роналдо да не изигра най-силния си мач, "Ювентус" постигне драматична победа на старта на сезона.

Гледай мачовете на Кристиано Роналдо в Серия А в каналите на A1.