Ювентус си осигури математически титлата в Серия "А" пет кръга преди края след триумф с 2:1 над Фиорентина у дома.

Победното попадение дойде в началото на второто полувреме и бе автогол на капитана Херман Пецела.

Юве не изигра най-силния си мач и си пролича разочарованието от загубата от Аякс в Шампионска лига, която обезмисли края на сезона на италианците.

Фиорентина поведе още в шестата минута с гол на Никола Миленкович, който се въпзолзва от разбъркване в наказателното поле.

В последвалите минути Кевин Миралас пропусна голям шанс на контраатака да направи 2:0.

В 20-та минута Джовани Симеоне бе изпуснат от защитата на Юве и той опита пас към Киеза, но страхотна намеса на Бонучи предотврати сигурен гол.

В 37-та минута Миралем Пянич центрира от корнер и на близката греда Алекс Сандро от малък ъгъл реализира за 1:1.

Така се стигна до 53-та минута, когато падна шампионския автогол на Пецела след остро центриране на Кристиано Роналдо.

Юве вече има 87 точки и води с 20 на Наполи, който е с мач по-малко. Вече няма математическа възможност "бианконерите" да бъдат задминати.