Ювентус спечели с 1:0 срещу Рома при първата среща на Жозе Моуриньо срещу торинския клуб след завръщането му в Италия. Специалния застана начело на римските "вълци" за новия сезон, но днес не успя да вземе нещо от един от най-големите си съперници в италианския футбол.

Мойс Кийн донесе победата на Ювентус без дори да отправи удар за единственото попадение в неделната вечер в Торино. 21-годишният нападател, който играе за клуба като преотстъпен от Евертън, просто бе на точното място в точното време.

Матия де Шилио центрира в наказателното поле, а Родриго Бентанкур отигра топката с глава, стреляйки към вратата на Руи Патрисио. Тя се отби от Кийн, за да е превърне в гол и да даде на домакините аванс от 1:0.

Десет минути след попадението Рома трябваше да преглътне още една лоша новина - Николо Дзаниоло напусна терена принудително заради контузия. Все пак играчите на Моуриньо получиха шанс да изравнят още преди почивката.

В 44-ата минута за Рома бе отсъдена дузпа - Войчех Шчесни извърши нарушение срещу Хенрик Мхитарян, който падна и отклони топката с ръка, а след това Тами Ейбрахам я вкара в мрежата на полския вратар.

Даниеле Орсато обаче вече бе отсъдил наказателен удар, който бе изпълнен от Жордан Верету и спасен от Шчесни. Това бе първи негов пропуск от 11 метра за Рома, след като в предишните тринадесет неизменно бележеш.

Федерико Бернардески тества Патрисио след подновяването на играта с изключителна задна ножица, а Рома поиска още една дузпа за съприкосновение между Джорджо Киелини и Лоренцо Пелегрини, но такава не бе отсъдена, а до края на мача Юве удържа позициите си и победи.

Това бе десета победа за Юве срещу Рома на "Алианц Стейдиъм" и така торинци за първи път достигат до толкова на брой успехи срещу един съперник на новия си стадион.

Междувременно те продължиха серията си от поредни победи, които вече са четири, а като прибавим равенството с Милан, футболистите на Макс Алегри са в поредица от пет последователни мача без загуба.

Ювентус е седми в Серия "А" с 14 точки, колкото имат и Аталанта и Лацио, които са съответно шести и пети, докато Рома е четвърти с 15.