Ювентус победи Дженоа с 3:1 в Торино и постигна втори домакински успех в Серия "А" в рамките на четири дни.

"Бианконерите" не срещнаха кой знае каква съпротива и срещу 13-ия в класирането и с два бързи гола си помогнаха за спокойно доиграване на мача.

Точни за победителите бяха Кулушевкси, Мората и Маккени, а за гостите отбеляза Скамака.

С победата си Юве събра 62 точки и е на третата позиция в таблицата. Дженоа е 13-и с 32 точки.

Деян Кулушевски откри резултата за домакините още в петата минута след прецизен удар с левия крак. Преди това Хуан Куардадо свърши важна работа и му асистира.

В 22-ата минута резултатът вече беше 2:0. Федерико Киеза проби през центъра и стреля. Последва спасяване и удар на Роналдо от непосредствена близост в гредата. Топката обаче стана много удобна за Алваро Мората, който от лесна позиция реализира.

Дженоа успя да стигне до попадение за 1:2 в 49-ата минута. Николо Ровела центрира от ъглов удар и Джанлука Скамака надскочи всички, за да вкара с глава.

Ювентус възобнови аванса си от две попадения в 70-ата минута, когато Уестън Маккени вкара петия си гол от началото на сезона. Той беше изведен зад защитата и сам срещу Матиа Перин не сгреши.