Италиаснкият гранд Ювентус се върна на победния път с успех над последния в класирането на Серия "А". "Бианконерите" спечелиха с 2:0 гостуването си на скромния Салернитана.

Това бе първи мач между тези два отбора от почти 23 години насам, когато в началото на 1999-а Салернитана постигна историческо 1:0 над Юве на свой терен. В края на онзи сезон "Старата госпожа" остана извън Шампионска лига, а Салернитана изпадна. Сценарий, който е тъврде възможно да видим и в края на този шампионат.

Сега обаче домакините просто нямаха сили за сензация, като макар срещу тях да бе един доста разклатен и колеблив Ювентус, все пак той спечели мача рутинно.

Гостите откриха в 21-ата минута, когато звездата на тима Пауло Дибала направи двойно подаване с Кулушевски и с удар от границата на наказателното поле отбеляза.

През втората част тима на Салернитана нацели гредата и пропусна да изравни, като няколко пъти по-късно бе наказан от Алваро Мората, който вкара за 2:0 и реши мача. В даденото от съдията продължение Пауло Дибала изпусна дузпа, с която можеше да направи успеха на Ювентус класически.

Снимка: Getty images

Така Ювентус се изкачи до шестото място с 24 точки, с 11 по-малко от лидера Наполи, който има и мач по-малко. "Бианконерите" също така изостават на 7 точки от зона Шампионска лига.

Заветното четвърто място към този момент заема тимът на Аталанта, който разби новака Венеция с 4:0.

Отборът на Салернитана пък от своя страна е на дъното на класирането, като е основен фаворит бързо да се завърне обратно във второто ниво на италианския футбол.