Инфарктната битка за титлата в Италия продължи с изключителна драма на "Сан Сиро".

Седмица след загубата в последната минута от "Наполи", "Ювентус" успя да постигне безценна победа с 3:2 в гостуването си на "Интер" в мач с два обрата, много драма и спорни ситуации.

Преди срещата "бианконерите" имаха преднина от една точка на върха и се нуждаеха от задължителен успех, за да държат съдбата на Скудетото в своите ръце.

"Интер" от своя страна пък бе в заплетената битка за зона Шампионска лига, а и имаше възможността да спре един от най-големите си дразнители в борбата за титлата.

Мачът започна вихрено, а след 13 минути игра "Ювентус" вече бе напред в резултата.

Подаване на Куадрадо премина през доста играчи и стигна до непокрития Дъглас Коста, който откри с хубав диагонален удар.

Пет минути след гола дойде и най-спорната ситуация в срещата. Матиас Весино настъпи хвърлилия се на шпагат Марио Манджукич. Съдията показа жълт картон на играча на "Интер", но 30 секунди по-късно се консултира с видео асистент арбитрите, прегледа повторение на ситуацията и промени решението си - показа червен картон.

Снимка: Getty images

Така домакините останаха с човек по-малко и гол пасив при оставащи 70 минути, сякаш мачът нямаше как да се изплъзне на "Ювентус".

Шампионът от последните шест сезона контролираше събитията, като дори стигна до втори гол, който съдията зачете, но след консултация с ВАР, попадението бе отменено. Решението бе правилно, защото при гола Матуйди бе в засада.

Най-опасното положение за домакините през първата част дойде след далечен удар на Антонио Кандрева, който бе избит майсторски от Буфон.

Първото полувреме не предващаваше с нищо това, което се случи в началото на второто.

"Интер" започна далеч по-активно и Мауро Икарди отбеляза изравнителен гол. Аржентинецът засече с глава страхотно центриране на Кансело от фаул.

"Нерадзурите" продължиха да са по-добрият отборо и макар с човек по-малко, успяха да стигнат до пълен обрат.

Перишич проби отляво и центрира прострелно, а 36-годишният Андреа Бардзали си отбеляза автогол.

"Сан Сиро", а може би и цял Неапол избухнаха, защото в този момент "Ювентус" изпускаше титлата.

Напълно очаквано, "Юве" се хвърли в атака, но така и не стигаше до чисти ситуации, а времето напредваше.

Така се стигна до 87-та минута, когато Хуан Куадрадо опита центриране от аутлинията, но топката доби странна траектория след рикошет в противников играч и влетя във вратата на изненадания Ханданович - 2:2.

Изравнителният гол окрили "Юве", като само две минути по-късно, "бианконерите" постигнаха фамозен обрат, който може да е с цената на седма поредна титла.

Дибала центрира от фаул, а Гонзало Игуаин бе изпуснат и не сгреши, пращайки топката във вратата с глава.

За "Ювентус" остават три мача до края на шампионата. Две протоколни домакинства на "Болоня" и "Верона", както и тежко гостуване на "Рома" в столицата. "Бианконерите" са на четири точки пред "Наполи", но и с мач повече.