Тимът на Ювентус вдигна своята 35-а титла на Италия.

"Бианконерите" си бяха осигурили Скудетото преди четири кръга, но след днешния двубой срещу Аталанта започнаха празненствата за осмата поредна титла.

Мачът срещу Аталанта завърши наравно 1:1 и бе четвърти пореден за Юве без успех.

Това обаче не помрачи настроението на "Ювентус Стейдиъм".

Голът на Марио Манджукич 10 минути преди края спаси "бианконерите" от първо поражение на собствения стадион в първенството и завърза битката за местата, даващи право на участие в Шампионска лига.

Именно отборът на Аталанта е замесен в тази битка, а голът на Йосип Иличич в 33-ата минута пращаше бергамаските в най-силния клубен турнир за първи път в историята им.

Марио Манджукич обаче ги разочарова и всичко ще се решава в последния кръг.

В друг мач игран по същото време, противопоставящ отбори от топ 4, Наполи разпиля Интер с 4:1.

Неаполитанците играеха само и единствено за своята чест, докато Интер преследва място в Шампионска лига, но след тежката загуба ще трябва да трепери до последния кръг.

Домакините се забавляваха на терена и изиграха перфектен мача. Шедьовър на Зиелиснки откри резултата, а Дрис Мертенс и на два пъти Фабиан Руис направиха преднината на Наполи 4:0.

В края на мача Мауро Икарди от дузпа успя да отбележи почетно попадение, което обаче по никакъв начин не топли "нерадзурите".

Кръг преди края, Аталанта и Интер заемат третата и четвъртата позиция с по 66 точки, докато Милан е пети с 65. Теоретични шансове има и Рома със своите 63 точки.

В последния кръг Аталанта гостува на Сасуоло, а Милан на СПАЛ. Интер пък ще домакинства на борещия се за оцеляване Емполи.