Ювентус стигна до зрелищно 3:3 като гост на Сасуоло, след като отново рухна в отбрана и допусна обрат. В трети пореден мач шампионите изглеждат меко казано колебливи в начина, по който защитават вратата си.

Но позитивната новина за Юве е, че преследвачите "отказват" да намалят дистанцията на върха и титлата е близо.

Лидерът поведе с два бързи гола в Реджо Емилия - рожденикът Данило заби атрактивно след заучено изпълнение на корнер в 5-ата минута, а Гонсало Игуаин удвои в 12-ата.

Но това не бе приятна вечерна разходка за "старата госпожа" и Сасуоло - отбор, който преди няколко дни би навън именно претендента за титлата Лацио, отвърна мощно на удара.

Домакините намалиха чрез Филип Дюричич преди почивката, а в едни луди 9 минути след нея обърнаха мача. Звездите в атаката Доменико Берарди и Франческо Капуто наказаха Юве, който бе напълно объркан. Тези моменти напомниха предишните два мача на шампионите - от 2:0 до 2:4 като гост на Милан, както и спасената у дома точка за 2:2 с Аталанта, след като съперникът надигра напълно лидера за дълги периоди.

Девет допуснати гола в рамките на три поредни мача едва ли е радваща статистика за треньора Маурицио Сари и играчите на гранда.

Но Юве не загуби - Алекс Сандро вкара след нов корнер, изваден от тренировъчното игрище. 3:3 и водачът има 77 точки, далеч пред втория Аталанта със 70.

Неуспехът на Лацио да спечели отново - 0:0 навън с Удинезе, остави тима трети с 69 точки, а Интер е с 68. До края на сезона има 5 кръга, а в следващия Юве приема Лацио.