Футболният Левски продължава да показва безпомощност в започналия наскоро сезон в Първа лига.

"Сините" записаха трета поредна загуба в първенството след 0:2 от Арда на стадион "Георги Аспарухов" в горещата августка вечер. Така прибавиха още едно към пораженията си от Славия (1:2) и Ботев Враца (2:0). Подобно нещо се случва за първи път в над 100-годишната история на столичния клуб.

Арда се възползва от две груби грешки в защитата на домакините през първото полувреме и отбеляза две попадения чрез Тонислав Йорданов от дузпа и Спас Делев. Евроучастникът ни през тази година превърна в победа по-големия си опит и сработеност. Всичко това с помощта на треньора №1 на България Николай Киров.

Така тимът от Кърджали за втори пореден път си тръгва с три точки от "Герена" и в трети пореден мач не губи от по-именития си в исторически план съперник.

Снимка: Bulphoto

От другата страна Живко Миланов ще трябва да продължи да търси формула за излизане от кризата. Неговият съфамилник Георги дебютира с екипа на "сините", но не успя да донесе попадение, въпреки че бе сред най-активните в домакинския отбор. Грешки на опитните Симеон Славчев и Николай Михайлов доведоха до попаденията за съперника.

Левски започна не лошо двубоя, но получи студен душ в 18-ата минута. След много слаб пас на Симеон Славчев, топката попадна в Иван Коконов и той направи двойно подаване с Едимар Жуниор и след това бе връхлетян от Христофор Хубчев. Чиста дузпа, която бе изпълнена хладнокръвно от Тонислав Йорданов за 1:0.

Играчите на гостите посветиха попадението на своя президент Петър Пешев, който празнува рожден ден.

В 32-ата минута лош пас на Николай Михайлов даде старт на акция за Арда, която мина през Иван Коконов, Жуниньо и Спас Делев. Последните двама направиха двойно подаване и опитният голаджия не сгреши от близо за 2:0.

Снимка: БТА

Четири минути по-късно Левски опита да отговори с хубав пряк свободен удар на Георги Миланов, но Иван Караджов направи впечатляващ плонж и спасяване. От последвалия корнер Миланов центрира на близката греда, но отново Караджов отговори.

Още в началото на втората част Левски тръгна да връща головете и Георги Миланов продължи да е сред най-активните в син екип. Негов силен изстрел от границата на наказателното поле мина в близост до гредата.

В 67-ата минута Левски направи огромен пропуск. Удар на Здравко Димитров рикошира в бранител и се получи перфектен извеждащ пас за Билал Бари, който от чиста позиция изстреля топката в космоса. Тази ситуация илюстрира безпомощността на "сините". Малко след Здравко Димитров центрира към Адриан Краев, който стреля с глава от малък ъгъл, но в аут. Това бе последното действие на по-малкия брат Краев преди да бъде заменен от Валери Божинов.

В следващите 15-ина минути Арда се защитаваше комфортно и смените в отбора спомогнаха за допълнителна енергия. Все пак в 85-ата минута Левски имаше нов шанс, когато Мартин Петков стреля, но нацели страничния стълб с удар от воле след пробив на Иван Горанов. Това бе и последната изгодна ситуация за "сините".

Загубата оставя Левски на последната позиция в класирането с нула точки, докато Арда се изкачва до шестото място с четири точки.